Wereldaidsdag 2024: Rode lintjes en solidariteit in Leuven

Op zaterdag 30 november hebben vrijwilligers in Leuven Het Fonske een warme rode sjaal aangedaan ter ere van Wereldaidsdag. Met grote toewijding werden daarnaast rode lintjes uitgedeeld en voorbijgangers geïnformeerd over het belang van deze dag.

Wereldaidsdag, die elk jaar op 1 december wordt gevierd, roept op tot bewustwording, solidariteit en actie rondom hiv en aids. Dit jaar kleurde Leuven rood dankzij de inspanningen van een groep enthousiaste vrijwilligers.

Het bekende standbeeld Het Fonske kreeg een symbolische rode sjaal, een gebaar van warmte en steun. Tegelijkertijd deelden vrijwilligers honderden rode lintjes uit, hét symbool van solidariteit, en gingen zij in gesprek met voorbijgangers om hen bewust te maken van het belang van hiv-preventie, zorg en de strijd tegen stigma’s.

Dankwoord

We bedanken iedereen die deze actie mogelijk heeft gemaakt en zich heeft ingezet voor een wereld zonder stigma’s en met toegang tot zorg voor iedereen. Samen maken we een verschil!

Bericht gepubliceerd op
01 december 2024

Op zoek naar een vergaderlocatie?

De zalen in UniQue zijn te huur aan vriendenprijzen.

Word een UniQue vrijwilliger!

Wist je dat Regenbooghuis UniQue volledig draait op vrijwilligers? Ook jij kan ons helpen.