Kazerne Dossin met gids!

18 maart 2023

Helaas!

Dit event is reeds afgelopen!

Logo
  • Wanneer?
    18/03/2023 vanaf 14:00
  • Waar?
    Kazerne Dossin
    Goswin de Stassartstraat 153
    B-2800 Mechelen
    (toegankelijk-voor-rolstoelgebruikers)
  • Soort event:
    Activiteiten
  • Vereniging:
    G!F

Lange tijd was er bitter weinig geweten over het lot van homo’s en lesbiennes tijdens de Tweede Wereldoorlog. De expo brengt de onderdrukking en vervolging aan het licht in België en buurlanden Duitsland, Frankrijk en Nederland. Je ontdekt nooit eerder in België getoonde documenten, beklijvend beeldmateriaal en uiteenlopende getuigenissen van Joden, verzetsmensen of zelfs sympathisanten van het nazi-regime.

De expo toont niet alleen de omvang van de nazivervolging maar staat ook stil bij de eerste homobewegingen aan het einde van de 19e eeuw tot de meest recente evoluties in het erkenningsproces. Ongetwijfeld boeiende materie voor een rondleiding met gids.

We spreken af om:
- 14:00 aan kazerne Dossin in Mechelen
- 12:40 aan het station in Leuven om samen de trein te nemen om 12:54 richting Mechelen

Via deze link kan je inschrijven voor deze activiteit:
shorturl.at/vGJN1 

Prijs voor deze activiteit:
Met museumpas: 10 euro
Zonder museumpas: 15 euro

Kortingstarief voor vrienden van G!FLeuven:
Met museumpas: 9 euro
Zonder museumpas: 14 euro

Met een Uitpas kansentarief betaal je 4 euro

In de prijs zijn inbegrepen: inkom-rondleiding met gids.
Niet inbegrepen: vervoer naar de activiteit.

Je inschrijving is pas volledig als je het juiste bedrag hebt gestort op de rekening van G!FLeuven: BE67 0689 3194 3287 met vermelding van jouw naam en kazerne Dossin.

Meer info over hoe je lid of vriend kan worden van GIFLeuven, vind je hier: https://www.gifleuven.be/community/lidmaatschap/

Deze activiteit is geschikt voor mensen met een beperking.
De gids is Nederlandstalig. Het museum biedt wel info aan in meerdere talen.

Gezocht: partner voor horeca én LHBTQI*

UniQue verhuist en is op zoek naar een commerciële partner

Op zoek naar een vergaderlocatie?

De zalen in UniQue zijn te huur aan vriendenprijzen.

UniQue homelink

UniQue is het Vlaams-Brabantse Regenbooghuis.

UniQue ondersteunt vrijwilligers en de LHBTQI*-verenigingen in de regio Vlaams-Brabant bij het realiseren van hun doelstellingen. Samen met hen versterkt ze individuen om hun seksuele oriëntatie en genderidentiteit positief te beleven. UniQue wil aan de hand van sensibilisering en acties ook de maatschappelijke kijk daarop verruimen. 

UniQue,  Vlaams-Brabants Regenbooghuis

Diestsesteenweg 24
B - 3010 Kessel-Lo - Leuven
+32 16 60 12 63

Met de steun van​​​​

Gelijke Kansen Vlaanderen​​​​​​
Stad Leuven​​​​​
çavaria